Hafta İçini Kolaylaştırmak İçin Pazar Günü Yapılabilecekler

Haberler

Hafta İçini Kolaylaştırmak İçin Pazar Günü Yapılabilecekler

Hafta sonunda hazırlık yapmak hafta içi daha verimli ve keyifli zaman geçirmenizi, kendinize daha çok vakit ayırmanızı, işlerinizi çok daha kolay bir şekilde yoluna koymanızı büyük ölçüde etkiliyor.

Ajandanızı Düzenleyin

Hafta içinde yapılacak işlerinizi, toplantı ya da randevularınızı pazar gününden planlayıp ajandanıza kaydederseniz tüm bir haftanın nasıl geçeceği konusunda fikir edinebilirsiniz. Önemli işleri unutmamak, nefes alacak keyifli etkinlikler için vakit ayırmak için plan yapmak, takvim kullanmak oldukça etkili bir yöntem. Ayrıca yapacağınız işlerin bir yerde yazılı ve sıralı bir şekilde yer almasından ötürü motive olabilirsiniz.

Hafta İçi Yiyeceğiniz Yemeklerini Planlayın

Hafta içi yorgun argın işten gelip ya da bütün gün birbirinden farklı işler ile uğraşıp üzerine bir de yemek yapmak can sıkıcı olabiliyor. Bu durumu en iyi şekilde atlatmanın iki yolu var. Birincisi; pazar gününüzün bir kısmında önce menünüzü belirlemek ardından da hafta içi yemeklerini pişirip buzdolabına depolamak. Böylece hafta içi yapmanız gereken tek şey yemekleri ısıtmak olacak. İkincisi ise yemekleri pişirmeseniz de ön hazırlıklarını yapmak. Örneğin sebzelerinizi yıkayıp ayıklamak, bakliyatları haşlamak gibi işlemleri hafta sonu halledip hafta içinde işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanında sizin için bir tavsiyemiz daha var, ta!da!’nın hazır yemekleri. Gerek ta!da! zeytinyağlı yemeklerden taze fasuly, ve yaprak sarma, gerek ise ta!da! etli yemeklerden nohut ve kuru fasulye Migros’dan temin edebilir, rahatınıza bakabilirsiniz.

 

Alışverişinizi Tamamlayın

Yemeklerinizi pazar gününden hazırlasanız da hazırlamasanız da mutfak alışverişinizi hafta sonu yapmak hafta içi yoğunluğunu hatırı sayılır derecede azaltıyor. Günlere göre hazırlayacağınız menülerin listesini yapıp eksik olan malzemeleriniz için market alışverişe çıkabilirsiniz.

Bunun dışında hafta sonu yapacağınız alışverişlerde hafta içi atıştırmalık ve ara öğünlerinizi de alabilirsiniz. Kuru yemişler, meyve barları, granolalar ya da taze meyvelerinizi de hafta sonunda hazır edebilirsiniz.

Atıştırmalık için mutlaka tavsiye edebileceğimiz hem sağlıklı hem de doyurucu olan ta!da Ispanaklı Gevrek, ta!da Kionalı Gevrek ve ta!da Keten Tohumlu Gevrek. Bunların yanında aynı zamanda bir kahve veya çayında yanında sizlere eşlik edebilecek ta!da Çikolata Topları, ta!da Yulaf Ezmeli Çikolatalı Kurabiyeler ve ta!da Peynirli & Dereotlu Mini Kraker.

Etrafı Toparlayıp Haftaya Hazırlanın

Kimse Pazar günü temizlik yapmak istemez. Zaten yapmanız da gerekmez. Ancak keyifli ve verimli bir günün ardından tüm işlerinizi halledip yatma saatinden birkaç saat önce evdeki karmaşayı çok fazla efor harcamadan düzenlemek hafta içine ferah bir başlangıç yapmak için oldukça önemli. Salondaki gereksiz eşyaları toparlamak, masanın üzerindeki gereksiz eşyaları kaldırmak, mutfak tezgâhını toparlayıp silmek gibi işler, kısa sürede tamamlanıyor ama evdeki dağınıklığı bir anda düzenliyor.

Pazartesi Sabahı için Yapılacaklar Listesi Oluşturun

Pazartesi sabahı yapılacaklar için detaylı bir liste çıkararak pazartesi güne başladığınızda çok daha rahat hissedebilirsiniz. E-postanızı kontrol etmekten köpeğinizin mamasını hazırlamaya kadar evden çıkmadan ya da ofiste yapacağınız işleri liste halinde elinizde tutmak işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Rahatlayın ve Erkenden Yatağa Girin

Pazartesi ve hafta içi yapacaklarınız belli, dolabınızda yiyeceğiniz yemekler ya da en azından malzemeleriniz hazır, eviniz düzenli ve sabah yapacağınız işler belli. O halde rahat bir duş alın, kişisel bakımınızı tamamlayın ve mümkün olduğunca erkenden yatağa girin. Böylece haftaya dinç bir şekilde başlayabilirsiniz.