Hayatımızı Kolaylaştıran Mutfak Aletleri

Haberler

Hayatımızı Kolaylaştıran Mutfak Aletleri

Mutfak işlerini kolaylaştıran, yemek hazırlığına pratiklik kazandıran mutfak aletleri, her evin ihtiyacı. Sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmenizi sağlarken sizlere yemek yapmayı sevdirecek pratik araçlar çeyiz hazırlayanların, ev düzenlerin de olmazsa olmazı. Siz de mutfak alışverişi için liste yapmak isteyen veya eksikleri tamamlamak üzere mutfak alışverişine çıkacaklardansanız ihtiyacınız olan listeyi sizlere sunuyoruz. İşte herkesin mutfağında olması gereken, hayatımızı kolaylaştıran mutfak aletleri…

Hazırlığı Kolaylaştıran Elektronik Aletler

Küçük ev aletleri, mutfakların gözdesi. İşlerinizi bir çırpıda halletmenizi sağlayan, doğrama, karıştırma, ezme ve sıkma gibi işlemleri dakikalar içinde bitirmenizi sağlayan elektronik aletleri mutlaka mutfağınızda bulundurmalısınız. Tek elle yapacağınız küçük miktarda kesme, ezme işleri için blender’ları, büyük miktardaki yiyecekleri hazırlamak için mutfak robotlarını tercih edebilirsiniz. Kek veya çorba karıştırmak için mikser ucun olduğundan da emin olun. Eğer taze meyve suyu hazırlamak istiyorsanız katı meyve veya portakal sıkacağı almayı da unutmayın.

Çalışkan Pişirme Yardımcıları

Mutfağınızın yemek kokuları ile sarılmasını istiyor ancak yemek yapmaya bir türlü vakit bulamıyorsanız, pratik mutfak aletleri alışverişinizdeki ilk ürün düdüklü tencere olmalı. Yemekleri basınçlı yapısı sayesinde çok daha kısa sürede pişiren düdüklü tencereler, her evin ihtiyacı. Elbette kullanım kılavuzunu ve güvenlik önerilerini dikkate alarak özenle kullanmak şartıyla. Eğer evde sağlıklı menüler hazırlamak isterseniz buharda yemek pişirme aletlerini de edinmeniz mümkün. Izgara özellikli grill aletleri ve tost makinelerini de mutfağınızda bulundurmanız leziz yemekler için sizlere yardımcı olacaktır.

Küçük Araçlar, Büyük İşler

Evlerinizde bulunacak küçük araçlarla yemeklerinizde büyük başarılar elde edebilirsiniz. Silikon bir spatula ile kek ve akışkan hamurları karıştırmak kolaylaşır, pratik ölçü kapları ve mutfak tartısı ile gram gram ürünleri ölçmek ve tarifi direkt uygulamak mümkün olur. Evinizde muhakkak küçük bir sarımsak rendesi, limon sıkacağı, keskin bıçak seti ve mutfak makası bulundurmalısınız. Tezgah altında bir süzgece yer açmanız, kızartma yaparken yağın sıçramaması için kızartma kapağı almanız gerek. Patates eziciyi çekmeceye ekleyerek nefis püreler hazırlamanız da çok daha kolay.

Keyif İçin Tasarlanan Modeller

Mutfak aletlerini sayarken keyif araçlarından bahsetmemek olmaz. Cezve veya kahve makineniz hazır mı? Tam deminde çay hazırlamak için çay makineleri veya çaydanlık da dolaplarınızda yer almalı. Servis için çay süzgeci, bitki çayları için kapaklı süzgeç, filtre kahve için French press almayı da unutmayın.