İstanbul’a Yakın, Doğa İle İç İçe Yürüyüş Parkurları

Haberler

İstanbul’a Yakın, Doğa İle İç İçe Yürüyüş Parkurları

İstanbul’a Yakın, Doğa İle İç İçe Yürüyüş Parkurları

İstanbul’da yaşayanlar için şehir hayatından kaçmak, biraz olsun nefes almak adına hafta sonu etkinlikleri en iyi alternatif. İstanbul’a yakın mesafede olan, doğa ile iç içe yürüyüş rotalarını takip edebilir, stres atarak yeni haftaya hazırlanabilirsiniz. İşte sizleri doğa ile buluşturacak şehre yakın trekking adresleri:

Kocaeli’nin Doğa Cenneti Yuvacık

Kocaeli’nin cennet köşesi Yuvacık’ta Beşkayalar Tabiat Parkı’nda yürüyüş yapabilirsiniz. Servetiye–Kirazdere parkurunun doğasına hayran kalarak ilerleyebillir, bölgedeki tesislerde nefis yemekler tadabilirsiniz. Servetiye’den başlayacağınız yürüyüşü 2 saat sürdürebilir ve Kirazdere’de trekking’e son verebilirsiniz.

Yaylaların Büyüleyici Güzelliği

Sakarya Akyazı’da yer alan yaylaları gezerek, yaklaşık 20 kilometrelik bir parkuru tamamlayabilirsiniz. Kuzuluk’tan başlayan ve dağ eteklerine uzanan ilk yürüyüşü Çamlıca Gölü’nde bitirerek mola alabilirsiniz. Ardından Gölyayla ve Keremali Yaylası sizleri bekler. Yemyeşil vadilerin İstanbul’a bu kadar yakın olduğuna şaşıracaksınız.

Çınarcık’ta Şehirden Çok Uzakta

Yalova Çınarcık’ta Delmece Yaylası sakin ve doğa ile iç içe bir yürüyüş için sizlerle. Teşvikiye Köyü’nden yürüyüşe başlayarak şelaleye kadar ulaşabilirsiniz. Eğer yazın yürüyecekseniz, yürüyüş sonunda serin bir yüzme deneyimi yürüyüşün sürprizi olabilir.

İstanbul’un İçinde, Şehrin Dışında

İstanbul Polonezköy, şehrin stresini atmak için sizleri yürüyüşe davet ediyor. Ağaçların, yemyeşil çimenlerin arasında yürüyebilir, yaklaşık 5 kilometrelik parkuru takip ederek uzun bir trekking etkinliğine imza atabilirsiniz.

Hem Yeşil Hem Mavi Bir Arada

Şile’de Saklıgöl’de yürüyüşe ne dersiniz? Hem yeşile hem de maviye doyacağınız yürüyüş için yalnızca 50 km yol gitmeniz gerekir. Göl çevresindeki yaklaşık 3 kilometrelik parkuru takip ederek şehir kaosunu geride bırakmanız mümkün.

Yel Değirmenleri ile Çevrelenen Bir Masal Gölü

Bolu’nun Göynük ilçesinde yer alan Çubuk Gölü yürüyüşünüze masal atmosferi ekler. Göl, çevresinde yer alan yel değirmenleri ile benzersiz güzellikte. Ortalama 3 saatte ulaşabileceğiniz göl çevresinde trekking yapabilirsiniz.

Az Bilinen, Çok Sevilen Bir Köy

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yer alan Nüzhetiye Köyü’ne giderek 4 kilometrelik yürüyüş parkurunu kullanabilirsiniz. Köyün güzelliğini tamamlayan şelale de yeşilin içinde saklanıyor. Bu etkileyici köyü muhakkak görmelisiniz.

Hem Trekking Hem Paraşüt

Hem trekking yapmak hem de paraşüt deneyimi yaşamak isteyenlerdenseniz Tekirdağ’ın Uçmakdere yöresine uğramalısınız. Ganos Dağları’nın mükemmel doğasına tanık olacağınız yürüyüş parkuru oldukça keyifli. Biraz daha adrenalin isteyenler için ise paraşüt en iyi alternatif.

Trekking yaparken yanınıza yiyecek almayı unutmamalısınız. İster kamp ister yalnızca yürüyüş planlayın; sandviçler yapabilir, küçük kaplara yiyecek koyarak yanınıza alabilirsiniz. Eğer hazırlık zahmetine katlanmak istemezseniz ta!da! Outdoor‘un birbirinden leziz ve pratik, outdoor aktiviteleri için özel olarak hazırlanmış ürünlerini tercih edebilir, çantanıza atabilir ve yürüyüş boyunca kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Açıp hemen yiyebileceğiniz lezzetli ve doyurucu yemeklerle trekkingler çok daha keyifli!